Vitajte v našej firme LARO v.o.s., výrobcu chemických prípravkov

Kontakt

0905 937 035

Pracovná doba

07:00 - 14:30 (po-pi)

Napíšte nám

laro@laro.sk
Kontaktujte nás

Šamotová múčka

Šamotová múčka

Šamotová múčka

Je sypká jemnozrnitá hmota ílovitého charakteru, ktorá s pridaním vodného skla Laro slúži ako šamotová malta na vymazávanie a opravy výmuroviek, šamotových pecí, ako aj na opravu a omietanie krbov a iných tepelne namáhaných telies. Malta okrem dobrej priľnavosti a pevnosti má aj vysokú plasticitu, čím umožní opravenie prasklín vytvorených v malte sušením.

Návod na použitie:

- 1 kg šamotovej malty: nariedime si roztok v pomere 1:3 (60 ml Vodného skla Laro a 180 ml vody. Šamotovú múčku zalejeme roztokom za súčaného miešania. Necháme odležať max. 5 min. a pred použitím ešte raz zľahka premiešame. Malta je pripravená. Zostatkovú (nariedenú) nepoužitú maltu doporučujeme zaliať min. vrstvou vody, aby nezaschla a aby bolo možné neskor s maltou pokračovať v práci (pred pokračovaním vodu z povrchu zliať).

Odporúčaný postup zahrievania pri opravách vykurovacích telies: - po ukončení opráv sa odporúča vykurovacie teleso (kachle, krby, pece) zahrievať prvé dva dni pri teplote nad 20 C cca po dve hodiny, potom možno zahriať na maximálnu prevádzkovú teplotu.

Vlastnosti: Sypká jemnozrnitá šedohnedá pevná hmota, ktorej podstatu tvoria hlinité kremičitany.

Technické údaje: Nehorľavá,  pevná látka šedohnedej farby.

Balenie: LDPE sáčky 2 kg, 25 kg vrecká, voľné balenie

Bezpečnostné údaje: Netoxická, nehorľavá. Proti prašnosti pri dlhodobejšej expozícii doporučujeme použiť respirátor.